22
مه

سئو seo

عملیات سئو seo وب سایت / مراحل و برنامه

در صورتی که قصد دارید عملیات سئو و بهینه سازی وب سایت خود را به صورت جدی شروع نمایید و قصد دارید بدانید که نحوه و مراحل عملیات سئو seo وب سایت توسط این شرکت به چه صورت است این مقاله را مطالعه نمایید.

سئو seo به مجموعه عملیاتی گفته می شود که طی آن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو ارتقاء می یابد و وب سایت برای کلمات کلیدی مرتبط در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود.

پس از عقد قرار داد سئو seo با گروه طراحی ایده، کارشناسان مربوطه اقدام به بررسی دامنه، هاستینگ، بک لینک ها و محتوای وب سایت می نماید.

پس از بررسی دامنه و هاستینگ در صورتی که نیاز به تغییر بود به شرکت کارفرما اطلاع داده می شود تا در صورت نیاز تغییرات لازم انجام گردد. پس از بررسی دامنه و هاستینگ نوبت به بررسی خود وب سایت می رسد.

در این مرحبه کلیه صفحات وب سایت چک می شود تا وضعیت وب سایت برای سئو کار مشخص شود. پس از بررسی خود وب سایت نوبت به بررسی بک لینک های آن فرا می رسد. بررسی بک لینک های وب سایت با نرم افزارهای مختلفی نظیر Google Webmaster Tools انجام می گردد.

پس از انجام بررسی و تحقیقات لازم بر روی وب سایت عملیات سئو seo آغاز می گردد که این عملیات شامل دو بخش اصلی می باشد.

هدف اول: موتورهای جستجو و بهینه سازی

در این مرحله از عملیات سئو seo کلیه عیوب سئو seo وب سایت رفع می گردد و وب سایت برای جستجوی بهتر در موتورها آماده سازی می گردد. این رفع عیب شامل رفع کدنویسی صفحات، بهینه سازی آدرس دهی صفحات وب سایت، افزایش سرعت وب سایت، افزایش امنیت سایت و سایر موارد بهینه سازی وب سایت می باشد.

در این مرحله ممکن است گروه طراحی ایده برای نتیجه بهتر در کار به مشتری خود پیشنهاداتی از بابت ارتقاء وب سایت بدهد به عنوان مثال نسخه موبایلی وب سایت/ یا یکی از فاکتورهای رنک دهی جدید موتورهای جستجو /پیشنهاد دهد.هر چه عملیات بهینه سازی وب سایت با دقت بیشتری انجام گردد در نتیجه عملیات سئو seo نتیجه بسیار بیشتری بدست خواهد آمد.

هدف دوم: بک لینک سازی

پس از انجام بهینه سازی وب سایت عملیات بک لینک سازی برای وب سایت آغاز می گردد که بسته به کلمه کلیدی ممکن است از ۳۰ الی ۹۰ روز کاری به طول انجامد. بک لینک سازی توسط اپراتورهای بک لینک سازی انجام می گردد و وب سایت می بایست از محتوای کافی برای این عملیات برخوردار باشد. هر چه وب سایت محتوای با کیفیت تر و بهتری داشته باشد نیاز به عملیات بک لینک سازی کمتری برای وب سایت می باشد. بک لینک سازی به عملیات قرار دادن لینک وب سایت در سایت های دیگر اطلاق می گردد که در صورتی که این عملیات به روش درستی انجام گردد رتبه وب سایت را در موتورهای جستجو بالا خواهد آورد و در صورتی که این عملیات به اشتباه انجام گردد رتبه وب سایت در موتورهای جستجو پایین خواهد آمد و در نتیجه بهتر است عملیات بک لینک سازی وب سایت خود را زیر نظر متخصص سئو seo و بهینه سازی وب سایت انجام دهید.

حین عملیات بک لینک سازی وب سایت روزانه توسط کارشناس شرکت بررسی می گردد تا در صورت وجود مشکل مورد سریعا برطرف گردد.

عملیات مستمر سئو seo

پس از آنکه وب سایت صفحه اول گوگل آمد عملیات نگهداری و افزایش رتبه وب سایت را می توانید آغاز نمایید. البته عملیات نگهداری رتبه وب سایت در موتورهای جستجو توسط مدیر وب سایت و کارفرما نیز قابل انجام می باشد و کارفرما می توانید دستورالعمل های نگهداری وب سایت صفحه اول گوگل را از گروه طراحی ایده به صورت رایگان آموزش ببیند و یا نگهداری و افزایش رتبه وب سایت خود را به کارشناسان گروه طراحی ایده واگذار نماید.

حین انجام بهینه سازی برای وب سایت درج مطالب جدید در زمینه فعالیت در وب سایت الزامی می باشد و در سایت می بایست به صورت چرخه ای مطالب جدید بارگذاری گردد تا وب سایت از نظر موتورهای جستجو وب سایت فعالی به شمار آید.

متد ها و روش ها : کوتاه کننده‌ لینک یا Link Shortener / حساب ادسنس گوگل / رتبه الکسا  / Link Bait / تاثیر bold کردن / دروغ های بزرگ مانع سئو / الگوریتم های گوگل / گواهینامه SSL  / روش های Google sitelink /  الگوریتم Real-Time Factors  /

گذشته وب سایت تاثیر بسیاری در روند بهینه سازی وب سایت دارد و در صورتی که قبل تر از روش های نادرست برای بالا آوردن رتبه وب سایت استفاده شده باشد نتیجه عملیات سئو موج سئو دیرتر از حد معمول خواهد بود. سایت های قدیمی تر معمولا سریعتر در موتورهای جستجو رنک می گیرند و سایت های جدیدتر معمولا به کندی بالا می آیند.